Rizikové životné poistenie

Mladá rodina pri sebe

V dnešnom článku si predstavíme produkt poisťovacích spoločností, akým je aj rizikové životné poistenie, ľahko a rýchlo získateľné aj na stránke, ktorá okrem iného obsahuje aj kalkulačku na výpočet porovnania viacerých ponúk. Ľudia si niekedy neuvedomujú, že tento produkt je v tejto oblasti základný a že nie je možné si zvoliť poistné udalosti z pripoistení, ak ste si neuzavreli jeho základ. Ak ste teraz zmätený, nebojte sa, pretože hneď vám to všetko vysvetlíme.

Úloha tohto produktu

Rizikové životné poistenie by si mali uzatvoriť všetci živitelia rodiny, prípadne ľudia vo vyššom veku, pretože ide o zabezpečenie svojich blízkych v prípade smrti poisteného. To znamená, že ak poistenec zomrie, osobe, ktorú si v zmluve určil, bude vyplatená suma, ktorá je taktiež zmluvne stanovená. Ak do obdobia, ktoré ste si stanovili, smrť nenastane, na ruku resp. na účet vám bude vyplatená celá suma z poistného.

Skutočnosťou je, že človek nepozná ani dňa ani hodiny, tak preto nemožno generalizovať skupinu ľudí, ktorá by si tento produkt mala zabezpečiť. Posledná rozlúčka sa niekedy vyčísluje až na tisícky eur, takže tomuto faktu by sa mal prispôsobiť každý, aj ten, kto je sám, aby neurobil vysoké výdavky svojím blízkym, prípadne známym. Prioritne by na rizikové životné poistenie mali myslieť živitelia rodín, pretože po ich „odchode“ by sa mohlo všetko zrútiť a svoju rodinu by, hoci neúmyselne, zadlžili na veľmi dlho.

Nestačí vám základné krytie? Pripoistite sa…

Ako sme sa už zmienili, základ rizikového životného poistenia, je finančné zabezpečenie blízkych v prípade smrti poistenca. No vy si v rámci tohto produktu môžete navoliť aj konkrétne poistné udalosti, ktoré tým pádom poistné krytie rozširujú. Ide o týchto päť udalostí: úraz, choroba, invalidita, strata zamestnania a dieťa. Ako si viete predstaviť, všetky z týchto udalostí vás môžu na nejakú dobu z bežného života odstaviť, pretože vám narušia výšku vášho pravidelného príjmu.

Mohli ste si všimnúť, že nemusí ísť o udalosti spojené len s vami, ale aj s členmi vašej rodiny, ktorý si žiadajú vašu zvýšenú starostlivosť aj po finančnej stránke, čo sa stáva pri deťoch, ak si ublížia, nedajbože musia ostať nejakú dobu v nemocnici, a teda vy s nimi. Ak si však myslíte, že nič z pripoistenia nepotrebujete, nikto vás nebude nútiť si ich do vašej základnej zmluvy pridať. Opäť raz platí, že čím vyššie poistné krytie si navolíte, tým vyššie budú vaše poplatky spoločnosti.

Vypočítajte si cenu pomocou kalkulačky online

Ak je práve cena to, čo vás od rizikového životného poistenia odrádza, práve teraz si môžete zistiť a vybrať tú najlepšiu ponuku na trhu, a to vďaka kalkulačke online na hore uvedenej stránke, ktorá vám urobí porovnanie ponúk mnohých spoločností, a to rýchlo a bezplatne. Vašou starosťou bude len vypísať jeden formulár, do ktorého zadáte základné informácie, nič osobné (okrem čísla a mailu, aby vám ponuku mohli byť oznámené) a všetko, čo zadáte, nebude zneužité. Po odoslaní vypísaného formulára vám bude odoslané porovnanie ponúk s presnými cenovými ponukami a potom je už na vás, či si nejakú ponuku zvolíte alebo nie. Ak ste na vážkach a viacero ponúk je pre vás lákavých, prípadne ani jedna, odporúčame vám, aby ste využili odborné poradenstvo, ktoré nájdete taktiež na hore uvedenej stránke.

To, že ste sa rozhodli pre porovnanie rizikového životného poistenia pomocou online kalkulačky má pre vás len výhody, pretože vám to ušetrí veľmi veľa času a financií. Nemusíte osobne chodiť po mnohých pobočkách, zisťovať ich ponuky a takýmto spôsobom minúť hodiny času. Pomocou online formulára máte výsledky ponúk od všetkých renomovaných poisťovacích spoločností do niekoľkých minút, ak nie sekúnd. Zistíte, že ponuky s rovnakým krytím sa môžu líšiť nielen v desiatkach, ale až v stovkách eur, čo by pre vás predstavovalo vysoké ročné úspory.

Odborná rada nad zlato (pokiaľ je objektívna)

Keď sa povie odborné poradenstvo, mnohí sa boja vysokých poplatkov, tak to nevyužijú. Nebojte sa, odborník na životné poistenie všeobecne, nielen to rizikové, funguje bezplatne a skutočne na profesionálnej úrovni. Jeho názory sú objektívne, pretože nepracuje pre žiadnu konkrétnu spoločnosť, no dokonale pozná ich poplatky, praktiky a iné veci, ktoré by sa vám mohli pri rozhodovaní hodiť.

Zrušenie kedykoľvek

Ak ste si užitočnosť rizikového životného poistenia rozmysleli, môžete ho kedykoľvek zrušiť, no mali by ste počítať s tým, že sa vám peniaze naspäť už nevrátia. Ak sa počas celej doby platenia nič nestane a vy ste si uzatvorili aj pripoistenia, nemusíte zúfať. V prípade rizikového životného poistenia vám bude vyplatená suma, pretože ste sa dožili určitého veku a čo sa týka pripoistení, nejaké percento zo zaplatenej čiastky vám poisťovacie spoločnosti vrátia.

Z vyššie uvedeného by sme vybrali to najdôležitejšie, a síce, že to najlepšie rizikové životné poistenie získate z porovnania kalkulačky online na hore uvedenej stránke, čo vám vie dosvedčiť aj tento článok na nemeckej wiki.

Leave a Comment.