Pôžičky, aj keď máte práve pred výplatou

Hľadáte to najlacnejšie?

Blíži sa koniec mesiaca, váš účet sa pomaly vyprázdňuje a vy už viete, že vás do nasledujúcej pláce prekvapí nejaký výdavok? Kde teraz narýchlo zháňať peniaze? Pokiaľ patríte k skupine občanov, ktorých pravidelný zárobok je možno aj minimálna mesačná mzda, so žiadosťou o finančnú pomoc by ste mohli uspieť veľmi ľahko. Samozrejme všetko závisí od toho, koho žiadate, o akú sumu žiadate a či máte nejaké špeciálne kritériá. V súčasnosti sú pôžičky dostupné skoro každému, aj keď máte práve pred výplatou. V článku sa povenujeme tomu, čo by ste mali vedieť ešte predtým, ako o tieto produkty požiadate. Viacej o výplate je napísane v tomto výbornom článku.

O koľko možno požiadať?

Rýchle pôžičky pred výplatou vám umožňujú požiadať o rôzne sumy. Žiadať môžete už o skutočne nízke sumy, ak sa vám napríklad potrhali topánky, alebo v prípade, že sa vám napríklad pokazilo kúrenie, bude oprava o niečo nákladnejšia a môže sa vyšplhať na stovky eur. Samozrejme, toto boli len príklady toho, čo sa môže stať. Môže vám odísť súčiastka na aute, telefón či potrebujete náhle odcestovať… na to všetko môžete využiť pomoc pôžičky pred výplatou ihneď.

Aby sme hovorili o konkrétnych číslach, rýchle pôžičky pred výplatou vám vedia sprostredkovať sumy už od niekoľkých eur, napríklad aj 20 eur, ale dostať sa môžete aj k oveľa vyšším sumám, napríklad aj 5 000 eur. Opäť raz platí, že o čím vyššiu sumu žiadate, tým náročnejšie budú podmienky na jej získanie a takisto závisí aj od toho, koho o túto finančnú pomoc žiadate. Viete na koho sa teda obrátiť?

U koho žiadať?

Jednou z najzákladnejších kritérií pri výbere vhodného produktu by malo byť práve to, koho o pomoc požiadate. Jedni ponúkajú výhodné podmienky, iní menej výhodné a niektoré maximálne nevýhodné. Samozrejme, zisťovanie je na vás. Žiadna spoločnosť vám o sebe nepovie, že sú úžerníci, práve naopak. Všetci vám budú tvrdiť resp. sa javiť, že sú pre vás tí najlepší.

Vo všeobecnosti môžete rýchle pôžičky pred výplatou žiadať u bankových, ale aj nebankových poskytovateľov. Logicky, ak by ste sa chceli vyhnúť dokladovaniu príjmu alebo kontrole registra dlžníkov, radšej by ste sa mali sústrediť práve na nebankové spoločnosti, v ktorých by ste s takýmto kritériom ľahšie prešli. Nie je tajomstvom, že banky kladú väčší dôraz na všetky tieto spomínané údaje, takže by ste sa ich kontrole nevyhli.

Získateľné rýchle, niekedy aj ihneď!

Ako už názov naznačuje, ak nečakane potrebujete peniaze ešte pred výplatou, pôžičky môžu byť vybavené veľmi rýchle, podľa sumy najneskôr do 4 dní, niekedy aj ihneď, to znamená, že do 10 minút od schválenia žiadosti! Mali by ste poznať aj spôsob, akým sa môžete k peniazom dostať čo najrýchlejšie.

Ako požiadať?

Ak vám ide o rýchle peniaze financií, pôžičky pred výplatou ihneď vám budú čo najrýchlejšie sprostredkované online. Telefonické a osobné požiadanie si vyžaduje váš čas a niekedy aj psychickú prípravu, keďže žiadate osobne. Online spôsob je anonymný  a neosobný, teda nikto nebude vidieť, že žiadate, okrem jedného človeka, ktorým bude poskytovateľ sumy, o ktorú poprosíte. Jediný osobný kontakt nastane vtedy, ak ste vhodný adept a na to, aby vám rýchle pôžičky pred výplatou boli schválené, je nutné, aby ste sa osobne vyjadrili. Vtedy vám zavolá pracovník spoločnosti a opýta sa vás, či ste o peniaze žiadali vy a či stále vaša žiadosť platí. Tým sa zamedzuje rôznym podvodom, akých bolo v minulosti neúrekom.

Pôžičky pred výplatou online vám sú dostupné aj na stránke, na ktorej môžete požiadať hneď viacerých poskytovateľov, čím si zvýšite šancu na to, aby vám bola nejaká žiadosť schválená.

V súčasnosti sa môžete stretnúť aj s inou možnosťou požiadania o pôžičky pred výplatou, a tým je sms správa. Faktom je to, že nepatrí k najrýchlejším metódam a dokonca ani k tým, ktoré by vám ušetrili vaše financie. Je to hlavne z toho dôvodu, že vybavovanie trvá dlhšie (vypisovanie žiadosti, posudzovanie žiadosti, odosielanie peňazí v prípade schválenia) a mnoho poskytovateľov si účtuje nielen vyššie úroky, ale k nim aj jednorazové poplatky, ktoré presahujú aj 50 eur, čo je pre niektorých skutočne vysoké číslo.

Dokedy splatiť?

Dokonca aj doba splatnosti je ovplyvnená tým, koho o pôžičky pred výplatou ihneď žiadate a o aké sumy žiadate. Názov tohto produktu by mal naznačovať, že sumu je potrebné vrátiť v deň výplaty. No jednotlivé inštitúcie si zadávajú aj vlastné podmienky, a to nasledovne. V nebankových spoločnostiach  sa doba splatnosti pohybuje do 30 dní, hlavne, ak žiadate o sumy do 350-500 eur. V bankových spoločnostiach by ste mohli splácať aj dlhšie, ale závisí od typu pôžičky pred výplatou (či je v rámci kreditnej karty alebo riadnej žiadosti v pobočke alebo online formulári). Pri vyšších sumách vám vedia obaja poskytovatelia umožniť aj niekoľkomesačné/niekoľkoročné splácanie.

Dátumy splatnosti nezabudnite rešpektovať, ináč vám hrozí navýšenie úroku, prípadne jednorazové finančné pokutovanie. Ak by nastala situácia, že v daný dátum nebudete mať dostatok peňazí, okamžite o tom upovedomte poskytovateľa, aby situáciu vedel vyriešiť skôr, ako od vás bude vymáhať peniaze inými cestami. Základný úrok sa pri takýchto produktoch pohybuje okolo 25%, a to aj v bankách, aj v nebankovkách. Pred požiadaním sa informujte aj o prípadných iných poplatkoch, ktoré možno nie sú zdôraznené. Potom už bude neskoro sa sťažovať.

Ak teda nastane situácia, že vám došli financie a vy máte práve pred výplatou, nehanbite sa, pretože pôžičky sú dostupné aj takýmto žiadateľom a v niektorých prípadoch dokonca aj bez kontroly registra, čo vám dosvedčí aj tento článok.

Leave a Comment.