Pôžičky pre nezamestnaných

Muž bez prácePatriť do kategórie, ktorá je vo veľkej miere obmedzovaná, musí byť náročné. Hlavne kvôli tomu, že s mnohými žiadosťami, nielen o peniaze, neprejdete. To sa týka aj ľudí bez zamestnania v širokom zmysle slova. Najproblematickejšie na získanie sú pre nezamestnaných samozrejme pôžičky požadujúce doklad o výplate. Existuje však možnosť, ako ich získať? Možno sa obrátiť na bankovú alebo nebankovú spoločnosť? Je potrebné spĺňať náročnejšie kritériá po inej stránke? Všetko sa postupne v tomto článku dozviete.

Získajte ich veľmi jednoducho…

Uvažovali ste nad tým, že by ste sa na pomoc obrátili v banke? U väčšiny by to bolo zbytočné, pretože banky patria k tým poskytovateľom, ktorí majú najnáročnejšie podmienky na získanie. Napriek tomu môžete nájsť takých, ktorí vám pôžičky pre nezamestnaných poskytnú, napr. Poštová banka. Ale pozor, netreba všetkých ľudí bez práce hádzať do jedného vreca a nižšie si aj povieme prečo.

Druhou možnosťou je požiadať iný typ inštitúcie, ktorej verí málokto, aj napriek licencii udelenej od NBS. Nebankové pôžičky pre nezamestnaných možno naháňajú strach, ale získať ich môžete oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Dokonca za ľahkých podmienok. Nielenže o nich môžu požiadať ľudia bez práce, ale aj tí, ktorí žiadajú ponuky bez kontroly registra, bez dokladovania príjmu či potvrdenia o zamestnaní.

To, aké sumy môžete v jednotlivých typov spoločností žiadať, kedy ich dostanete a kedy ich splatiť, sa dozviete nižšie.

Sú pôžičky pre nezamestnaných skutočne pre ľudí bez práce?

Áno, aj nie. Ako iste viete, každá inštitúcia chce mať istotu, že peniaze, ktoré poskytla, sa jej vrátia. Preto sú ľudia bez práce rizikoví, napriek tomu, že na trhu sa nachádzajú aj ponuky pre nich. Tu sa ale žiada konkretizácia. Pôžičky pre nezamestnaných teda nebudú poskytnuté ľuďom bez práce ako takým, ktorí nepoberajú žiadne príspevky. Podmienkou je teda mať aspoň nejaký príjem, aj keď formou štátnych príspevkov. Napriek tomu, že ho pri niektorých žiadostiach netreba uvádzať, jednotlivé licencované inštitúcie si tento fakt vedia u sociálnej poisťovne  ľahko zistiť.

Z toho vyplýva, že pôžičky pre nezamestnaných sú ideálnym riešením dočasnej zložitej finančnej situácie u dôchodcov, žien na materskej dovolenke, ale aj študentov. Samozrejme opäť platí, že nie študent ako taký, ktorý nepoberá štipendium alebo ktorý nikde nebrigáduje. Medzi nebankové spoločnosti, ktoré vám ľahko požičajú, ale u ktorých musíte mať čistý register, patrí napr. PôžičkomatMinipôžička.

O aké sumy žiadať?

Podľa toho, ako rýchlo peniaze potrebujete a v akej sume, môžete rozdeliť tieto finančné produkty do dvoch skupín. Prvou sú nebankové pôžičky pre nezamestnaných ihneď, ktoré vám do 10 minút vedia sprostredkovať aj 500 eur. Maximálna doba doručenia je 24 hodín. Vybaviť si ju môžete do niekoľkých minút priamo z domu, a to buď online alebo telefonicky. Najvyššia úroková sadzba činí 30% a najdlhšie doba splatnosti 30 dní. Na jej získanie skutočne netreba nič dokladovať či spĺňať iné náročnejšie kritériá.

Pri bankových produktoch, teda konkrétne u jedného, o ktorom sme sa zmienili aj vyššie, môžete žiadať o vyššie sumy. Pôžičky pre nezamestnaných dôchodcov či ženy na materskej dovolenke môžu byť aj vyššie, a to až do 30 000 eur, pričom splatnosť môže byť až 8 rokov. Pochopiteľne, dokladovanie príjmu a čistý register bude na schválenie žiadosti nutnosť. Na účte sa zvyknú ocitnúť do 7 dní od poslania žiadosti. Úroková sadzba závisí do sumy, o akú žiadate. Väčšinou sú tieto pôžičky aj pre nezamestnaných v hodnotách úroku od 7 do 23,5%.

Ako o nich požiadať?

Zasielanie žiadosti onlineNašťastie si môžete vybrať z viacerých spôsobov resp. zo všetkých, ktoré zatiaľ existujú. O pôžičky pre nezamestnaných môžete v banke požiadať osobne, online alebo telefonicky, v nebankovke cez sms, online alebo telefonicky. Osobná forma požiadania je vylúčená, pretože nebankové spoločnosti nemajú kamenné pobočky. Najpohodlnejšou pre každého by určite mala byť žiadosť cez internet, kedy o peniaze môžete požiadať z domu, o hociktorej hodine, v hocaký deň. Pri tomto spôsobe vás ani nikto na ulici neuvidí a vy nemusíte nikomu nič vysvetľovať. Akurát, ak žiadate o vyššie sume v banke, je možné, že budú požadovať aj osobné stretnutie.

Možno nebankovej spoločnosti veriť?

Pre nezamestnaných, ktorí žiadajú o pôžičky a v banke im žiadosti boli zamietnuté asi nie je iná šanca. Pochopiteľne, môžu sa rozhodnúť, že potrebné peniaze získajú iným spôsobom. I keď nebankové spoločnosti by už v dnešnej dobe nemali predstavovať žiadne riziko. Je to z toho dôvodu, že licencie im udeľuje priamo Národná banka Slovenska. Ak ju nejaká spoločnosť nemá, tak nesplnila náročné kritériá tejto inštitúcie. Z toho vyplýva, že pravdepodobne nepôjde o seriózneho poskytovateľa.  Viete ako zistiť, či veriť tomu ktorému poskytovateľovi pôžičky pre nezamestnaných? Stačí si otvoriť webovú stránku NBS a nájsť si zoznam licencovaných spoločností.

Na Slovensku sa tešia obľube aj zahraničné spoločnosti, ktoré ale nemajú slovenskú licenciu, pretože reálne tu nesídlia. Takže v takomto prípade je lepšie si buď zistiť ohlasy na ňu, alebo sa jej vyhnúť. Jedným takým poskytovateľom s najľahšími podmienkami na získanie je aj česká Minipôžička, ktorá pôžičky pre nezamestnaných poskytne mihom oka. V našom článku sme sa snažili byť jasní a struční, no vrelo vám pre viac informácii odporúčame aj stránku hore.

Leave a Comment.